Різниця між переможцями і невдахами

Трейдер, який тільки починає вникати в роботу на ринку Форекс, повинен розуміти, що валютні торги передбачають ризик - ви можете відкривати одну за одною прибуткові угоди, але один неправильний хід - і все може бути втрачено за кілька хвилин.

Ваша успішність не цілком залежить від досвіду роботи на ринку і професіоналізму. Кожен - і новачок, і досвідчений трейдер - повинен розуміти, що ризик існує завжди і потрібно бути вкрай уважним. Для того щоб вести успішну торгівлю на ринку Форекс, необхідно використовувати конструктивний підхід, бути уважним і аналізувати все, що може вплинути на зміну трендів.

Нижче ми розглянемо 9 факторів, які допоможуть вам вести успішну торгівельну стратегію:

1. Трейдери, які вирішили працювати в короткостроковому періоді, спочатку перебувають у групі ризику, що наближає їх до невдах. Основною причиною невдач трейдерів, які торгують в короткостроковому періоді, є не те, що вони заганяють себе в часові рамки, а те, що вони не мають хорошої підготовки і чіткого плану дій під час торгівлі. Брак знань і підготовки не прощають навіть хвилинних помилок, будь-яка помилка може призвести до втрати всього депозиту. Причому найчастіше такі трейдери не мають достатньо коштів на торгівельному балансі. Більш щасливі трейдери ведуть торгівлю в середньостроковому і довгостроковому часових проміжках. Зі статистичної точки зору, торгівля в середньостроковій і довгостроковій часових рамках дає велику ймовірність успіху. Те ж саме можна сказати про вкладені кошти - можливість залишитися на ринку повністю залежить від суми стартового капіталу.

2. Трейдери, яким не щастить, часто багато часу витрачають на аналіз того, де ринок виявиться завтра, в той час як більш удачливі трейдери вирішують, як будуть себе вести в поточній ситуації і відповідно до цих висновків вибудовують свою стратегію. Якщо трейдер зможе передбачити реакцію натовпу, то, безумовно, удача буде на його боці. Можливість збільшити свій капітал значно зростає, якщо трейдер здатний відповісти на ірраціональні покупки та продажі натовпу розумним планом дій. Отже, бути вдалим аналітиком набагато складніше, ніж щасливим трейдером. Аналітику доводиться проробляти набагато складнішу роботу, оскільки аналітик повинен передбачати рух ринку і рекомендувати, як можна отримати максимальний прибуток, у той час як удачливий трейдер повинен просто слідувати ринку.

3. Більш успішні трейдери звертають увагу на програшні операції і співвідношення ризику до прибутку, в той час як невдахи концентрують свою увагу на прибуткових угодах. Звертати увагу на ризик - набагато важливіше, ніж на прибуток або збитки. Трейдери, які більш професійно дивляться на торгівлю, завжди враховують, скільки грошей вони можуть заробити, а скільки втратити.

4. Як правило, трейдерів, які не можуть контролювати свої емоції, не можна назвати удачливими. Успішні і більш досвідчені трейдери аналізують ринок, абстрагуючись від своїх емоцій. Підхід трейдера не можна назвати ні обдуманим, ні логічним, якщо відкриття і закриття позицій відбувається тільки на підставі емоцій. Але абсолютно не звертати уваги на свої емоції - теж неправильний підхід. Іноді велика кількість нервових стресів може призвести до психічних захворювань, до того ж можна втратити основні навички трейдингу. Кращим способом є відстеження кожної емоції, після чого дивитися - чи збереглися ще ті причини, по яких був здійснений той чи інший вчинок.

5. Всіх недосвідчених трейдерів дуже турбує їхня правота, в той час як професіонали визнають емоції, але ніколи не дають їм взяти верх над розумом. Успішні трейдери звертають увагу тільки на те, що може принести прибуток, а що може цьому перешкодити. Дуже важливо завжди залишатися в курсі всіх процесів, що відбуваються на ринку, проте завжди варто розділяти особисте життя і трейдинг. Велике навантаження веде до психологічного розладу і фізичної втоми. Професіонали трейдингу завжди швидко реагують на процеси, що відбуваються на ринку, для них це тільки робота, яка приносить їм гроші.

6. Втрачаючи кошти під час торгівлі, трейдер - невдаха починає купувати нові книги або торгівельні системи, тут же починаючи працювати за їхніми концепціями, в той час як більш досвідчений і успішний трейдер аналізує подію, редагуючи свою методологію з урахуванням отриманих шляхом аналізу даних. Більш успішний трейдер не відразу переходить на нову систему, а робить це тільки тоді, коли розуміє, що стара система не виправдовує його сподівань. Успішні трейдери завжди дотримуються своїх напрацювань. Як правило, використовуючи всього кілька торгівельних стратегій.

7. Трейдери, які не мають великого досвіду торгівлі на ринку, часто намагаються копіювати техніку ведення торгів уже відомих трейдерів. Професіонали ж в цей час розглядають всі можливі стратегії, в тому числі і відомих трейдерів, але використовують приклад лише в тому випадку, якщо він підходить їхньому баченню торгівлі. Особистість трейдера, його знання про ринок і власна торгівельна система набагато важливіші, ніж досягнення великих ринкових спекулянтів.

8. Найчастіше комерсанти - без досвіду торгів на ринку - не помічають багатьох факторів, які могли б принести їм прибуток. Прибуток кожного трейдера визначає кількість коштів, що знаходяться в обігу, що добре усвідомлюють всі досвідчені трейдери. На Форекс повинно приходити набагато більше грошей, ніж йти з нього - і цей факт повинен враховувати кожен трейдер.

9. Як правило, ті трейдери, які тільки почали свою роботу на ринку або ті, які постійно втрачають можливість отримати прибуток, сприймають все дуже близько до серця. У той час як більш успішні трейдери все сприймають просто. Трейдинг їм приносить задоволення, в той же час, вони ставляться до нього абсолютно серйозно. Психіатри визначили, що чим серйозніша людина, тим більше вона схильний до хвороб.

Як удачливі, так і невдачливі трейдери сприймають торгівлю на Форекс як якусь гру. Якщо порівнювати трейдинг з грою, наприклад з боулінгом, то новачки трейдингу зрозуміли, що страйки, які професіонали вибивають без видимих зусиль - це результат великої кількості часу, проведеного поза «великою грою». Як і в спорті, трейдинг враховує велику кількість внутрішніх і зовнішніх факторів. До кожної вчиненої угоди потрібно ставитися з граничною серйозністю. Різниця між професіоналами і недосвідченими трейдерами полягає в тому, що перші дотримуються чітко вивіреної стратегії ведення торгівлі, другі ж сприймають все тільки як гру.