Особливості торгівлі на форекс по днях тижня

Рух валютних пар на ринку Форекс підвладний певним тенденціям, так званому тренду, який добре відстежується при закінченні. Але для більш продуктивної роботи трейдери повинні знати його спрямованість ще на самому початку торгівельного тижня.

Існує кілька факторів, що формують тренд на ринку Форекс:

Визначити формування напрямку тижневого тренду можна завдяки двом факторам:

1. Рух валютних пар в п'ятницю на американській біржі.

2. Відкриття ГЕП (ціновий розрив на кінець попереднього і початок наступного дня) опівночі, з неділі на понеділок (азіатська сесія). Результатом є те, що валютні пари креслять свої рівні опору, які, після пробиття, найчастіше перетворюються в рівні підтримки і, відштовхнувшись від них, будуть рухатися в перебігу тижня в заданому напрямку.

Між американською сесією в понеділок і азіатською сесією в п'ятницю канал рівнів опору піків (по фракталах і зигзагах) визначає відправну точку, від якої беруть старт валютні пари, пробиваючи опір вгору або вниз і, як правило, рухаючись весь тиждень в спочатку заданому напрямку тренду.

Першим і основним моментом поведінки валютних пар на ринку Форекс є їх рух в п'ятницю на американській біржі. Це своєрідне тестування сили і напрямку тренду новинами, які виходили в кінці тижня.

Якщо вихід вкрай негативних новин не вплинув на поведінку валютних пар в п'ятницю - це означає, що брокери і банки не були готові до такого розвитку подій, і рух повинен початися вже в понеділок.

Можливі два варіанти розвитку подій, якщо валюта зробила різкий стрибок по тренду:

1. Нова хвиля тренду, приміром, 400 пунктів, які валютні пари пройшли за попередній тиждень, перейде по Елліоту в першу хвилю, а третя хвиля, в тому ж напрямку, дорівнює, як мінімум, 640 пунктам, і буде на 60% довшою.

2. При знаходженні на початку хвилі середньострокового тренду, від 4 годинного, денного і тижневого графіків, відкати становлять від 23% до 62%. Тоді рух трендовий. І новий тиждень – це новий стрибок по тренду.

Якщо в американську сесію в п'ятницю валюта на ринку не початку свого руху, то це означає, що брокери не в силах визначитися з трендом або напрямком руху на наступний тиждень, і цей напрямок стане відомим тільки в понеділок.

З усього вищесказаного можна зробити висновок: в залежності від поведінки хвиль Еліота, п'ятниця визначає поведінку валюти на початок наступного тижня.

1. Якщо потенційна сила тренду є дуже великою, і в п'ятницю був дуже великий стрибок по тренду, то в понеділок або вівторок можна очікувати або корекцію і зворотний хід, або нову хвилю по тренду.

2. Якщо в п'ятницю валюта зробила стрибок проти тренду, то п'ятничний рух перетвориться або в корекцію, або в першу хвилю протилежного тренду.

3. Якщо валюта не початку свого руху в п'ятницю, значить, можна очікувати формування руху або в понеділок, або у вівторок.

Ще однією важливою властивістю валютного ринку Форекс є аналіз календаря новин Форекс на наступний тиждень. Для цього слід відзначити ті події, які можуть зумовити настрій тренду і всіх його корекцій.

Крім того, є ще одна особливість - слід звернути увагу на ГЕП, який з'являється опівночі на понеділок - вгору або вниз відкриваються валютні пари союзників. І куди піде валюта зразу за цим на азіатській торгівельній сесії - як правило, туди вона піде на наступному тижні.

Для того щоб заробляти на ринку, потрібно розуміти, що внутрішньоденний тренд не існує сам по собі.

Ще один головний висновок, який повинен зробити трейдер: валюта основну частину свого руху здійснює до того, як новина була опублікована, і лише невеликий рух спостерігається, коли новина була офіційно підтверджена.