Головний секрет короткострокової торгівлі

«Секрет» в тому, що чим менша тривалість вашої торгівельної операції, тим менше грошей ви зробите.

Сумно, але це саме так. Подумайте про будь-яку інвестицію, в якій ви коли-небудь брали участь. Чи вдавалося вам провернути всі справи за один день? І якщо ви настільки удачливі, скільки разів вам вдавалося повторити це? Небагато. Це тому, що універсальне правило життя, тобто зростання, таке ж саме, як і універсальне правило спекуляції:

Для зростання прибутків потрібний час.

Успішні Форекс трейдери знають, що за хвилину ринок може просунутися лише на якусь відстань, за 5 хвилин він може піти трохи далі, за 60 хвилин - ще далі і, ніхто не знає, наскільки далі - за день або за тиждень. Трейдери-невдахи хочуть торгувати в дуже коротких часових проміжках, автоматично обмежуючи потенціал свого прибутку.

За визначенням, вони навмисне обмежують свої прибутки і дотримуються сценарію необмежених збитків. Не дивно, що так багато з них домоглися таких поганих результатів у короткостроковій торгівлі. Вони замкнули себе в безвиграшній ситуації, слідуючи помилці, широко розповсюджуваній брокерами або продавцями торгівельних систем: можна зробити гори грошей, ловлячи ринкові максимуми і мінімуми протягом дня. Ця думка підтримується, здавалося б, раціональним твердженням - торгуючи в межах тільки одного дня і ніколи не залишаючи відкриті позиції на ніч, ви не піддаєтеся впливу новин або великих змін на ринку, обмежуючи тим самим свої ризики. Це абсолютно неправильно, причому відразу з двох причин.

По-перше, ваш ризик знаходиться під вашим контролем. Єдиний ваш контроль в цьому бізнесі - це встановлення стоп-ордера (stop-loss point) - рівня, на якому ми закриваємо позицію. Так, на наступний ранок ринок може відкритися з гепом далі вашого стопа (проскочити за ваш стоп), хоча це рідкісний випадок, але навіть тоді ми можемо обмежити втрати, маючи стопи і гаряче бажання вийти з програшних угод. Невдахи тримаються за збитки, переможці - ніколи.

Як тільки ви встановлюєте позицію зі стопами, ви можете втратити тільки заздалегідь визначену кількість грошей. Незалежно від того, коли або як ви відкрили валютну позицію, ваш стоп обмежує ваш ризик. Ваш ризик однаковий, купуєте ви у точці абсолютного максимуму нового ринку або в точці його абсолютного мінімуму.

По-друге, відмова від перенесення позицій в овернайт обмежує кількість часу, протягом якого має рости ваше капіталовкладення. Іноді ринок відкривається і проти вас, але якщо ми знаходимося на правильному шляху, в більшості випадків ринок відкриється в нашу користь.

І що більш важливо, закінчуючи нашу торгівлю в кінці дня або, ще гірше, в деякий штучний момент, скажімо, по 5 - або 15-хвилинному графіку, ми радикально обмежуємо потенціал прибутку. Пам'ятаєте, що різниця між невдахами і переможцями в тому, що невдахи тримаються за свої втрати? Інша відмінність у тому, що переможці тримають свої виграшні позиції, в той час як невдахи виходять «занадто рано». Справа виглядає так, начебто невдахи не можуть зносити перебування у виграшній позиції: вони настільки щасливі отримати хоч якийсь прибуток, що виходять з гри дуже рано (звичайно протягом дня входу).

Ви ніколи не зробите великих грошей, поки не навчитеся утримувати свої виграшні позиції, причому чим довше ви їх тримаєте, тим більшим потенціалом отримання прибутку володієте. Коли процвітаючі фермери засівають поле, вони не викопують рослини кожні кілька хвилин, щоб подивитися, як вони ростуть. Вони дозволяють їм прорости і вирости. Ми, трейдери, могли б багато чого взяти у цього природного процесу зростання. Успіх роботи трейдерів нічим не відрізняється від праці фермера. Щоб виростити виграшні угоди - необхідний час!