Методи управління ризиками

В роботі на Форекс інвестор може примножити свій капітал, але також ризикує втратити не тільки потенційний прибуток, але і ті гроші, які він вкладає. Саме відхилення від середньої очікуваної прибутковості визначає ризик інвестора на фінансовому ринку Forex.

Це відхилення може принести як високий прибуток, так і збиток.

Управління фінансовими ризиками не є гарантією успішної торгівлі, але становить істотну її частину. Кожна валютна операція піддається ризикам, тому застосування загальних методів управління ними знизить потенційний збиток:

1. виставлення стоп-ордерів;

2. інвестування певної частини капіталу;

3. торгівля за трендом;

4. управління емоціями.

Методи управління ризиками використовуються після відкриття позицій. Основним методом управління ризиками є виставлення ордерів, що обмежують втрати.

Stop-loss (дослівно: зупинити втрати) - точка виходу з ринку форекс у випадку невдало ситуації, що склалася для трейдера. При відкритті позиції потрібно виставляти stop-loss, щоб застерегти себе від збитків, що перевищують допустиму для вас величину.

Існує кілька типів стоп-сигналів:

  • Вихідний стоп-сигнал. Визначається відсоток або розмір депозиту, який трейдер готовий втратити. При русі ціни проти позиції і досягненні нею встановленого трейдером рівня, позиція закривається зі збитком.
  • "Плаваючий" стоп-сигнал. При русі ціни в напрямку позиції стоп-сигнал виставляється слідом за нею в установленому трейдером співвідношенні. У разі зміни напрямку ціна досягає цього сигналу, і трейдер виходить з ринку, але, потенційно, навіть з прибутком (залежно від того, коли почалося зміна руху ціни).
  • Фіксація прибутку. При отриманні розрахункового прибутку позиція закривається.
  • Стоп-сигнали за часом. Якщо протягом певного періоду часу ринок не в змозі забезпечити потрібний відсоток прибутковості, позиція закривається.