Форекс Торгівля

Форекс (Forex) - це міжнародний міжбанківський ринок валют. Форекс Торгівля полягає в купівлі і продажу валют. У зв'язку з тим, що курс валют постійно змінюється, купивши валюту за нижчою ціною і продавши за вищою, можна отримати прибуток, правильно визначивши її подальший рух (наприклад, вірно спрогнозувавши реакцію ринку на вихід новини).

Учасниками рику Форекс є: банки (центральні і комерційні), пенсійні фонди, страхові компанії, брокери, дилери та приватні інвестори. Завдяки величезній кількості учасників і відповідному великому обсягу угод, за кілька секунд таких угод відбувається величезна кількість.

Для торгівлі на ринку Форекс не потрібно великих капіталів, тому що брокер надає кредит - кредитне плече. Його розмір становить кількасоткратну величину самого депозиту. Це підрозуміває під собою, що трейдер (учасник, який торгує на Форекс) виходить на ринок з сумою, яка в кілька сотень разів перевищує величину його власної суми, яку він буде використовувати для здійснення угоди.

Торгівельна угода на Форекс складається з двох частин. Перша - трейдер відкриває позицію по певній валютній парі. Друга - він відповідно закриває позицію по цій парі. Торгівельні угоди на Форекс можуть тривати протягом декількох секунд. Однак навіть настільки велика кількість угод, проведених трейдерами, істотного впливу на формування ціни вчинити не може.

Відкриття позиції для торгівлі на Форекс - це процес запиту до брокера на купівлю кількості однієї валюти за певну кількість іншої валюти. Вартість базової валюти, що йде першою в парі, називається котируванням, яке виражене в одиницях котируваної валюти. Вона складається з 2х цифр: Bid, за якою продається базова валюта за котирувану і Ask, по якій, відповідно, вона купується. Різниця між ними називається спредом (він є основним джерелом доходу брокера), а пунктом називається мінімально допустима зміна ціни. Інформація по курсах валют завжди знаходиться у вільному доступі для торгуючих на ринку Форекс.

Торгівля на Форекс здійснюється декількома способами. Ці способи підрозумівають певні торгівельні стратегії. Трейдери, що мають великий досвід торгівлі на Форекс, протягом кількох років розробляють свої власні стратегії, але є ряд перевірених часом стратегій, які добре зарекомендували себе:

- Денна торгівля (внутрішньоденна короткострокова торгівля). Це - відкриття трейдером угод на короткий проміжок часу, періодом від однієї-двох хвилин до кількох годин. Такі угоди зазвичай закривають в той же торгівельний день і майже ніколи не переносять на наступний. Як правило, короткострокова торгівля характеризується використанням комбінацій 1 і 5-хвилинних графіків.

- Новинна торгівля. Трейдери, що використовують цей тип торгівлі, можуть завдяки йому мати постійний дохід, роблячи вірний аналіз новин, що вийшли. У той же час, невірний аналіз цих новин і неправильне відкриття позиції може принести серйозний збиток.

- Середньострокова торгівля. Цей вид торгівлі характеризується тим, що трейдер відкриває угоди на тривалий період (від одного-двох днів до одного-двох місяців). Отримання великого прибутку при такому типі торгівлі можливе, якщо угода залишається відкритою не менше декількох днів. Для підтримки таких угод буде потрібен хороший капітал.

- Технічний Аналіз в торгівлі на Форекс полягає в умінні правильно оцінити і зробити аналіз різних типів графіків (бар, японські свічки, лінії) валютних пар і фігур, що відображаються на них . Це дозволяє прогнозувати зміни курсів валютних пар.

- Керрі Трейд. Це отримання прибутку з різниці ставок по відсотках пар валют.

При використанні цього типу торгівлі, угоди трейдера залишаються відкритими на дуже довгий період часу (від двох-трьох місяців до року і більше). Така торгівля передбачає великий капітал. Він потрібен для очікування часу, коли угода почне ставати прибутковою, щоб не закритися в збитку до зміни ціни у вірному напрямку.

Однією з переваг торгівлі на ринку Форекс є те, що робота на ньому проходить двадцять чотири години на добу п'ять днів на тиждень (з понеділка по п'ятницю). Незалежно від різниці в часі з головним офісом (через різницю між часовими поясами), можна продовжувати участь в торгах. Таку можливість торгівлі на Форекс дають світові фінансові центри, де на чолі стоять національні банки разом з міжнародними банками, в яких знаходиться капітали різних країн світу.

Найбільші з них розташовані в Нью-Йорку, Лондоні, Токіо, Парижі, Люксембурзі, Сінгапурі, Австрії. Вони дозволяють підтримувати ліквідність для торгівлі на Форекс протягом усього дня, а також ночі.