Форекс маркет

Ринок Форекс (від англ. Forex market, або FX-market) - ринок міжбанківського обміну валют. Термін Форекс прийнято використовувати для позначення взаємного обміну валют, а не всієї сукупності валютних операцій. Операції на ринку Форекс можуть бути торгівельними, спекулятивними, хеджуючими, регулюючими.

У зв'язку зі стрімким розвитком інтернету, ринок Форекс надає можливість кожній людині будь-якого віку почати торги на курсах валютного ринку в реальному часі. Досить мати доступ в Інтернет і торгівельну платформу для виконання торгівельних операцій на ринку Форекс.

Історія ринку Форекс

У серпні 1971 року президент США Річард Ніксон відмовився від вільної конвертованості долара в золото. Після чого, в грудні 1971 року у Вашингтоні було створено Смітсонівську угоду, в якій замість 1% коливань курсу валют щодо долара США стали допускатися коливання в 4,5% (на 9% - для валютних пар, в які не входить долар США). Це знищило систему стабільних валютних курсів. Мета цих змін зводилася до більш ліберальної політики щодо цін на золото. Якщо раніше курси валют були стабільні в силу дії золотого стандарту, то після таких дій плаваючий курс золота призвів до неминучих коливань курсів обміну між валютами. Це породило відносно нову сферу діяльності - валютну торгівлю, коли курс обміну почав залежати не тільки від золотого еквівалента валюти, але і від ринкового попиту / пропозиції на неї. У січні 1976 року на засіданні міністрів країн-членів МВФ у м. Кінгстон було прийнято нову угоду про устрій міжнародної валютної системи, яка мала вигляд поправок до статуту МВФ. Багато країн відмовилися від прив'язки національних валют до долара або до золота. Проте лише в 1978 році МВФ офіційно дозволив таку відмову. Починаючи з цього моменту, вільно плаваючі курси стали основним способом обміну валют.

У новій валютній системі остаточно відбулася відмова від принципу визначення купівельної спроможності грошей на підставі вартості їх золотого еквівалента. Гроші країн - учасниць цієї угоди перестали мати офіційний золотий вміст. Обмін почав відбуватися на вільному валютному ринку за вільними цінами.

Установка системи плаваючих курсів привела до того, що:

- Центральні банки отримали можливість впливати на курси валют і впливати на економічну ситуацію в країні ринковими методами;

- Імпортери, експортери та обслуговуючі їх банківські структури стали постійними учасниками валютного ринку, оскільки ліквідність курсів валют позначалася на фінансових результатах їхньої роботи - як з позитивного, так і з негативного боку.

Щоденний обіг ринку Форекс

Точних даних немає, так як це позабіржовий ринок, також немає обов'язкової реєстрації та публікації даних про угоди. У 2005-2006 році денний обіг на ринку Форекс змінювався, за різними оцінками, від 2 до 4 трлн. доларів США. Частину цього обсягу забезпечує маржинальна торгівля, в умовах якої дозволяється укладати контракти на суми, які набагато перевищують реальні грошові кошти учасника угоди. Незалежно від характеру і цілей угод, великий денний оборот є гарантією високої ліквідності ринку Форекс.

Ринок Форекс як засіб отримання прибутку:

В інтернеті можна знайти безліч реклам про заробіток на ринку Форекс, але потрібно враховувати, що така робота - не по найму і не має обумовленої зарплати. Є тільки Ви і ринок Форекс, і саме від Ваших дій залежить Ваша прибуток або збитки. Це бізнес зі своїм стартовим капіталом і неминучими ризиками.

Маржинальна торгівля на ринку Форекс, як вид доходу, має кілька специфічних особливостей: немає начальників і підлеглих; не потрібно великого стартового капіталу; однотипні операції, які не вимагають постійного освоєння нових прийомів або навичок; дуже велика потенційна прибутковість у поєднанні з високим ризиком втрат. Ці особливості роблять маржинальну торгівлю привабливою для початку біржової торгівлі при невеликому стартовому капіталі.

Ознайомитися з ринком досить просто на навчальних демо-рахунках. Для цього Вам треба вибрати цікавить Вас брокера, скачати торговельну платформу і відкрити демо-рахунок. Будь-який бізнес завжди містить у собі можливість отримати прибуток або збитки. Для того, щоб Ваша прибуток перевершувала Ваші збитки, Ви повинні дуже добре вивчити ринок Форекс і всі його нюанси. Коли Ви зможете добре орієнтуватися і дотримуватися правил ринку Форекс, тоді Ви будете успішним трейдером.