Форекс біржа

Форекс біржа - це міжнародна біржа валют (від англ. Foreign Exchange Market), яка є найважливішою складовою світового ринку. На ній проходить купівля і продаж іноземної валюти, що поставляється на певну дату. Вона не має як такої адреси та місцезнаходження на географічній карті. Форекс ринок є глобальною торгівельною комп'ютерною системою, в якій проходить переміщення величезної кількості фінансових потоків. За допомогою цієї біржі проходить торгівля світовими валютами, акціями, нафтою та кольоровими металами.

Тому, крім товарних і фондових бірж, є ще глобальна біржа валют, на якій торги ведуться 24 години на добу (крім вихідних днів і деяких свят), головним чином, завдяки глобальній мережі інтернет. Основні учасники біржі форекс - це, перш за все, центральні та комерційні міжнародні банки, різні фірми, що працюють на експорт і імпорт.

Форекс біржа - децентралізована система, учасники якої об'єднані різними каналами зв'язку. Розвиток сучасних телекомунікаційних засобів зв'язку привів до появи нового «віддаленого» виду торгівлі - торгівлі за допомогою електронних дилінгових систем, які поступово приходять на зміну традиційному телефонному дилінгу.

На Біржі форекс можна зробити торгівельну операцію купівлі, наприклад, валюти Євро (EUR) за Швейцарський Франк (CHF) або Японську Єну (JPY). Рухи та операції, здійснені на Форекс біржі, є визначальними факторами співвідношення вільно конвертованих у всьому світі курсів валют. Всі валюти, використовувані для торгівлі, присутні на ній у вигляді валютних пар з плаваючим валютним курсом.

Торгівля на Форекс біржі йде в колосальних обсягах, і іноді тільки за один день обсяги на ній можуть досягати трьох трильйонів доларів, що перевищує торгівельні обсяги на фондових біржах майже в п'ятдесят разів. За останні кілька років торгівля на біржі Форекс набула великої популярності. Сьогодні це дуже поширений і прибутковий вид діяльності. Порядку 80% операцій, що здійснюються на біржі Форекс - це операції для спекулятивного отримання прибутку при грі на різниці курсів валют.

Forex біржа – найглобальніша з усіх доступних на сьогоднішній день бірж. Тут учасникам надається унікальна можливість швидкого заробітку. Вона, по суті, не має мінімального депозиту для початку торгівлі через те, що валюти, як інструменти для торгівлі, мають максимальний рівень ліквідності. Так, на біржі Форекс не може скластися ситуація, коли в якійсь угоді відсутній контрагент, як при здійсненні торгівлі акціями.

Ще прийнято вважати, що Форекс біржа набагато популярніша, ніж фондові біржі. Однак це зовсім не означає, що торгівля на ній набагато простіша, ніж торгівля акціями, хоча і тонкощів менше. Все ж головна причина популярності - невелика сума початкового капіталу, як вже було зазначено вище. Потрапити на фондовий ринок може не кожен, а на Форекс біржі можна почати торгувати, маючи при собі лише кілька доларів. Якщо потрібно, брокер доплатить за інвестора суму, якої не вистачає. Звичайно, в разі виграшу гравець не отримує великого доходу, але при цьому і ризик втратити все набагато менший.