Крос-валютні пари на Форекс

На ринку форекс крім основних пар валют (major), що йдуть в парі з доларом, є ще крос-валютні пари, в яких долара немає.

При торгівлі основними парами валют аналіз руху долара стає головною проблемою в торгівлі. Аналіз другої валюти (EUR - євро, JPY - японської ієни, CHF - швейцарського франка, GBP - британського фунта) в парі йде на другий план. Вести торгівлю по основних парах - хороша стратегія, однак, отримавши певний досвід в роботі на форекс, можна спробувати сили в торгівлі крос-валютними парами.

При роботі з крос-валютними парами оцінка однієї валюти проводиться не в доларах США, а в одиницях другої валюти. Курси валют цих пар називаються крос-курсами.

З найбільш торгованих можна виділити пари, в які входить валюта євро: EUR / CHF, EUR / GBP, EUR / JPY. Перераховані пари відрізняються від інших крос-валютних пар своєю високою ліквідністю. Бувають і ситуації, коли ліквідність пари EUR / CHF стає вищою за ліквідність пари USD / CHF (завдяки інституційним гравцям, які бажають торгувати швейцарським франком).

В іншу активно торговану групу крос-валютних пар входить єна. Це пари: CAD / JPY - канадський долар і єна, NZD / JPY - новозеландський долар і єна та GBP / JPY - британський фунт та єна. Ця крос-валютна група, що включає в себе єну, користується популярністю в інвесторів і трейдерів через можливість здійснювати по ній carry trade угоди. Керрі Трейд представляє собою продаж певної валюти, яка має відносно низький рівень процентної ставки, як наприклад, єна, а потім купівлю валюти, у якої процентна ставка вища, що дає можливість отримання різниці між двома ставками.

У розвинених країн - Канади, Нової Зеландії і Великобританії - найвищі процентні ставки, тому валюти цих країн користуються популярністю, коли ведеться торгівля проти японської єни в керрі - трейд угодах.

При торгівлі основними валютними парами може скластися ситуація, при якій долар США і друга валюта в парі стануть практично рівні за своєю силою, в такі моменти складно зрозуміти, як діяти, тому що не відомо, в який бік буде рухатися американський долар. Так, якщо і в США , і в зоні Євро йде велике економічне зростання, то питання про те, яка це має бути позиція - довга або коротка, може стати непростим. Підходящим моментом для торгівлі по крос-валютній парі євро-єна (EUR / JPY) може стати ситуація, коли, наприклад, єна через геополітичної загрози з боку Північної Кореї виявиться під тиском.

Розглянемо найбільш популярні крос-валютні пари на форекс:

EUR/CHF: Головним партнером Швейцарії в торгівлі є зона Євро. Швейцарський франк має досить низьку процентну ставку, з цієї причини цю пару часто вибирають для здійснення керрі-трейд угод. Пара показує більшою мірою хороший рух тренду з початку 2006 року.

EUR/JPY: Дуже популярна крос-валютна пара, тому що має взаємозв'язок з парами USD / JPY та EUR / USD. Трейдери часто спекулюють на її русі, беручи в основу процентні ставки і відмінності росту у Японії і зоні Євро.

NZD/JPY: Користується великим попитом серед крос - валютних пар при вчиненні керрі-трейд угод, тому що з розвинених країн у неї найвища різниця процентних ставок. NZD / JPY добре підходить для того, щоб відкривати по ній довгі позиції, особливо, якщо загальні фундаментальні і технічні показники сприятливі для її зростання.

EUR/GBP: Серед головних партнерів Великобританії на другому місці за значимістю стоїть Єврозона. Тому, якщо торгівля ведеться з урахуванням фундаментальних факторів Англії і британського фунта, то вірним рішенням буде торгувати саме по цій парі, так як більший вплив на GBP / USD надає рух на ринку долара США.

CAD/JPY: Володіючи вмінням передбачати рух цін на нафту, можна застосувати його на ринку форекс для торгівлі цією крос - валютною парою. Це пов'язано з тим, що у Канади другий за величиною запас нафти у світі і вона є її чистим експортером, а від зростаючих цін на нафту вона отримує хороший прибуток. Японія, як головна країна, що імпортує нафту, навпаки, зазнає збитків. Так що, якщо очікується зростання цін на нафту, то це вдалий час для відкриття довгої позиції по цій крос - валютній парі і навпаки.

Здійснюючи торгівлю крос - валютними парами, можна відкривати керрі-трейд угоди, а відмінність економічних умов обох країн може служити хорошою перевагою в торгівлі. Кожна крос - валютна пара має свої характеристики, різницю процентних ставок, залежність від тих чи інших політичних і економічних подій, які часто задають подальший напрямок її тренду.