Валютна пара GBP / USD

У цій статті ми докладно розглянемо валютну пару GBP / USD і її особливості. GBP / USD - це абревіатура валютної пари британського фунта та американського долара. Котирування валютної пари показує, скільки доларів США необхідно заплатити, щоб купити 1 британський фунт.

Це дуже популярний торгівельний інструмент в Європі і особливо у Великобританії. Він займає третій рядок з найбільш торгованих валютних пар в світі, щоденний обсяг торгів становить приблизно 12% від обігу всього валютного ринку Форекс. Ця валютна пара володіє сильною волатильністю і є дуже непередбачуваною. Коливання по ній є короткостроковими і нестабільними. Через таку поведінку на ринку валютна пара отримала назву "кабель".

Щоденні коливання цієї пари в середньому доходять до 130 пунктів. Низька ліквідність по ньому спостерігається тільки в азіатській зоні (середній рух близько 30 пунктів). Саме тому новачкам часто радять не починати торгувати по цій парі. Багато трейдерів надають перевагу EUR / USD, порівняно з цією парою. Британський фунт, як правило, рухається в тому ж напрямку, що і валютна пара EUR / USD, хоча це не завжди так.

Рухи фунта / долара можуть різко відрізнятися від руху валютної пари євро / долара, в той період, коли виходять конкретні "кабельні" новини. Наприклад, уряд Англії через свій Центральний Банк змінює відсоткову ставку. Рухи фунта схожі на рухи євро і швейцарського франка. При торгівлі з фунтом необхідно завжди бути обережним, тому що невідомо який сюрприз він піднесе в наступний момент. Фунт дуже часто йде проти новин - навіть коли начебто все добре для цієї валюти, курс може падати. Через велику різницю процентних ставок по фунту і долару, багато трейдерів спеціально вибирають цю пару для торгівлі на свопах.