Методи управління капіталом

При роботі на Форекс потрібно вміти правильно розподіляти капітал, прораховувати, яка кількість коштів має бути задіяна в операції, щоб отримати достатній прибуток, а в разі збитків не втратити весь депозит.

Для цих цілей існують спеціальні методи управління капіталом (money management):

Відсутність управління капіталом. Багато трейдерів, відкриваючи позицію, не розраховують ні обсягів використовуваних в операції коштів, ні приблизного прибутку, ні збитків. Це одна з можливих тактик, але якщо капітал невеликий, то після кількох невдалих угод його просто не стане.

Множинні контракти. При відкритті декількох позицій на ринку Форекс по різних інструментах, наприклад, EURUSD і EURGBP, в разі руху цін у потрібному напрямку трейдер може отримати одночасний прибуток від цих операцій. Але врахуйте, що як прибуток, так і збитки в цьому випадку можуть бути чималими.

Фіксована сума. В залежності від кількості коштів на рахунку, трейдер вирішує, яким обсягом коштів він готовий ризикнути, відкриваючи ту чи іншу позицію. В цьому випадку трейдер укладає угоди, не перевищуючи встановлений ним самим ліміт.

Фіксований відсоток капіталу. Цей метод схожий на попередній з тією лише різницею, що трейдер визначає не суму для ризику, а відсоток від капіталу.

Узгодження виграшів і програшів. Необхідно самостійно вести статистику по зроблених операціях (кількість програшів, виграшів та їх взаємозв'язок). Встановивши взаємозв'язок (або програш і виграш чергуються; або після певної кількості програшів слідують виграші), слід після низки програшів збільшувати обсяг позиції, очікуючи швидкого виграшу, або зменшувати, очікуючи програшу.

Перетин ковзаючих середніх кривої капіталу. Багато хто знайомий з методом ковзаючої середньої як з сигналом на входження в ринок або вихід з ринку. В цьому методі управління капіталом ковзаючі середні (довга і коротка) використовуються для визначення результатів укладених угод. Якщо коротка крива знаходиться вище довгої – це сигнал до того, що позиції варто відкривати, і вони будуть прибуткові; якщо нижче - варто дочекатися кращого моменту.

Вибравши для себе той чи інший метод управління капіталом для торгівлі на ринку Форекс, Ви зможете правильно використовувати свої гроші на ринку, і вони будуть приносити прибуток. Методи управління капіталом потрібно застосовувати до відкриття позиції.