Ціна валютної пари Ask і Bid

При здійсненні операції на ринку Форекс необхідно знати не тільки валютну пару, з якою трейдер хоче працювати, але й ціну вибраної валютної пари. На ринку Форекс ціна валютної пари позначається двома символами Ask і Bid, які мають конкретні цифрові значення.

Ціна Ask - це більша ціна в котируванні валютної пари, за цією ціною трейдер купує валюту, яка стоїть першою в абревіатурі позначення валютної пари. І відповідно він продає валюту, яка стоїть другою у цій абревіатурі.

Ціна Bid - це менша ціна в котируванні валютної пари, по ній здійснюють продаж валюти, яка стоїть першою в абревіатурі валютної пари. І, відповідно, купують валюту, яка стоїть другою в абревіатурі.

Розглянемо приклад:

Валютна пара EUR / USD з котируванням 1.3652/1.3655. Це означає, що ви можете купити 1 євро за 1,3655 долара. Або, ви можете продати 1 євро за 1,3652 долара. Різниця між ціною купівлі та ціною продажу називається спредом (spread). Спред - це плата за можливість торгувати на ринку Форекс, це так звана комісія брокерської компанії. Спреди на валютному ринку дуже маленькі, вони в десятки, а то і в сотні разів менші банківських. Для більшості валютних пар групи majors вони складають до 3 пунктів.