Лінії опору і підтримки

Лінія опору з'єднує важливі максимуми (вершини) ринку Forex. Опір виникає в момент, коли покупці більше або не можуть, або не хочуть купувати певну валюту за вищими цінами. Одночасно з кожним рухом ціни вгору наростає опір продавців, і збільшуються продажі, що також чинить понижуючий тиск на ціну. Рух вгору уповільнюється і як би впирається в невидиму стелю, пробити яку зараз не може.

Лінія опору

Таким чином, опір - це рівень або область на графіку вище ринку, де прагнення продати досить сильне й може протистояти тиску покупців. В результаті ріст припиняється, і ціни знову починають йти вниз. Якщо "бики" зберуться з силами або "ведмеді" послаблять свою хватку, то ціна, швидше за все, проб'є встановлений раніше рівень опору.

Лінія підтримки з'єднує важливі мінімуми (низи) ринку. Виникнення й існування ліній підтримки обумовлено процесами, протилежними тим, які створюють лінію опору. Тут "бики" міняються місцями з "ведмедями". Продавці є активними гравцями на ринку, які штовхають ціну вниз. Чим активніші будуть продавці, і чим пасивніші будуть покупці, тим імовірніше, що рівень лінії підтримки буде пробитий і ціна піде вниз.

Лінія підтримки

Таким чином, підтримка - це рівень або область на графіку нижче ринку, де прагнення купити досить сильне і може протистояти тиску продавців. В результаті падіння припиняється, і ціни знову починають йти вгору.

Проводити лінії опору і підтримки краще через зони скупчення цін, а не через їхні максимальні викиди (піки) на вершинах і низах. Масове скупчення цін показує, що тут поведінка визначальної кількості трейдерів змінювала свій напрямок, а максимальні викиди цін у таких місцях свідчать про панічну поведінкунайбільш слабких учасників ринку, які спішно закривають свої збиткові позиції.

Кожен раз, коли лінія підтримки або опору проривається на значну величину, вони міняються ролями.

Зміна ліній

Потрібно пам'ятати, що опір і підтримка міняються місцями тільки в тому випадку, якщо зміни на ринку стають досить відчутними. Можна виділити наступні критерії істинності пробиття ліній опору та підтримки:

- Ціновий критерій - рух цін після прориву більший, ніж певне число (наприклад, більший за 20-30 пунктів);

- Часовий критерій - ціни закриття протягом достатнього часу (наприклад, 2-3 періоди графіка) виявляються вище лінії опору (нижче лінії підтримки).


"Обговорити «Лінії опору і підтримки» на нашому форумі трейдерів форекс"