Personal Spending - Personal Consumption / Динаміка поведінки показника витрат населення

Дуже важливими показниками для аналізу стану економіки (з точки зору наявності грошової маси в руках споживачів і потенційної можливості зародження інфляційних процесів) є рівень грошових доходів і рівень витрат населення. Ці показники визначають як фінансові можливості населення купувати товари, послуги, підвищувати комфорт свого життя, так і задовольняти потреби в галузі освіти та охорони здоров'я, тобто підтримувати і підвищувати свій потенціал в якості робочої сили.

Макроекономічний показник Personal Spending призначений для відстежування динаміки грошових витрат населення, спрямованих на споживання. У відповідності зі структурою споживання населення (товари тривалого користування, товари повсякденного попиту, послуги), у показник Personal Spending включаються три характеристики:

1) дані про кошти, витрачені на покупку товарів тривалого користування;

2) дані про кошти, витрачені на купівлю товарів короткочасного користування (повсякденного попиту);

3) дані про кошти, витрачені на оплату послуг.

Але динаміку поведінки індексу Personal Spending нескладно спрогнозувати, виходячи з таких причин. Витрати на придбання послуг - величина досить прогнозована, оскільки швидкість зміни споживання послуг у певному наближенні постійна. Окремо виходить індекс, що показує динаміку споживання товарів повсякденного попиту і тривалого користування - Роздрібні продажі (Retail sales). І вплинути на поведінку учасників форекс ринку може тільки відчутне відхилення Personal Spending від опублікованих прогнозів. Якщо показники витрат населення зростає - це може служити характеристикою позитивних тенденцій в економіці. У свою чергу це може послужити причиною зростання курсу долара.

Показник «Personal Spending» завжди виходить разом з тісно пов'язаним з ним індексом доходів громадян - «Personal income». Публікуються вони щомісяця (в 20-х числах) о 13:30 (GMT).

Показник робить обмежений вплив на ринок forex.