Ларрі Хайт (Larry Hite)

Ларрі ХайтУ Ларрі Хайта інтерес до фінансових ринків Forex пробудився завдяки курсу лекцій в коледжі, проте його шлях на Уолл-стріт був дуже звивистим.

У пору дорослішання ніщо не вказувало на те, що цій молодій людині судилося, зрештою, досягти великого успіху. На зміну вельми скромним успіхам у навчанні прийшла низка випадкових занять, ні на одному з яких він не зміг затриматися довго. Нарешті він зупинився на професії актора і кіносценариста.

Одного разу Хайт почув радіопередачу за участю Г. Л. Ханта, який розповідав, як зробив свій статок, скуповуючи дешеві опціонні права (права на пільгове придбання опціонів) на нафту. Завдяки цьому він з мінімальним ризиком час від часу міг отримувати значний непередбачений прибуток. Ця інформація посилила його інтерес до фінансових ринків. «Часто чуєш про людей, які заробляють гроші на Уолл-стріт, щоб стати кіносценаристами. Я ж, напевно, був єдиним, хто працював актором і сценаристом для оплати своєї кар'єри на Уолл-стріт», - жартівливо помічає Хайт. У 1968 році він остаточно вирішив присвятити себе своєму головному захопленню. Захоплюючись ф'ючерсними ринками, він не мав ні найменшого уявлення про те, як до них підступитися, і тому почав брокером ринку акцій. Кількома роками пізніше він став професійним товарним брокером.

Минуло більше десяти років, перш ніж Хайт, переконавшись, що опанував усім, що необхідно для успіху в довгостроковій торгівлі, зробив перші кроки, які у результаті привели до створення фірми «MintInvestment Management Company». Він розумів, що його торгывельні ідеї потрібно піддати суворій науковій перевірці. Зацікавивши пропозицією партнерства без негайної виплати паю, він підключив до роботи Пітера Метьюза - доктора філософії в галузі статистики. Роком пізніше Хайт найняв Майкла Делмана, який розробляв комп'ютерні системи для однієї з фірм, що випускала охоронну електроніку. Метьюз і Делман принесли з собою нові ідеї і, що ще важливіше, математично обгрунтували статистичну спроможність торгывельних концепцій Хайта. Пам'ятаючи про це, Хайт особливо підкреслює, що успіх фірми «Mint» був би неможливим без Метьюз і Делмана.

«Mint» ніколи не прагнула отримати найбільший відсоток доходу. Швидше, за задумом Хайта, вона взяла курс на досягнення максимального темпу зростання прибутковості при жорсткому контролі над ризиком. Саме цей підхід (прибуток, пов'язана з ризиком) дійсно прославив «Mint». За період з початку торгівлі в квітні 1981 року до середини 1988 року середньорічний сукупний дохід фірми перевищив 30 відсотків. Але ще більше вражає стабільність успіху фірми: її щорічний дохід варіювався від мінімуму в 13 відсотків до максимуму в 60 відсотків. Найбільші втрати за будь-які шість місяців склали лише 15 відсотків і були меншими 1 відсотка за будь-які дванадцять місяців, а не тільки за календарний рік.

Не дивно, що видатні показники фірми привели до вражаючого зростання капіталу під її управлінням. У квітні 1981 року вона почала з 2 мільйонів доларів. Сьогодні фірма управляє більш ніж 800 мільйонами доларів. Відзначимо також, що цей приріст жодним чином не погіршив її результативності. Хайт вважає, що в результаті «Mint» зможе управляти 2-ма мільярдами доларів - безпрецедентно великою сумою для ф'ючерсного фонду.


"Обговорити «Життєвий шлях відомого форекс трейдера Ларрі Хайтa» на нашому форумі трейдерів форекс"